انجمن سبز چیا

انجمن سبز چیا

پاراستنی ژینگە، پاراستنی ژیانە

  • your-alt
  • your-alt
  • your-alt

چهارمین برنامه پاکسازی مشارکتی جنگل برگزار شد.

اندازه فونت :
۱۳۹۳/۰۶/۲۲

پاکسازی مشارکتی پیرصفا

این برنامه که سه دوره آن در سه سال گذشته به همت موسسه توسعه پایدار هرمد و اکثر استان های جنگل نشین ایران برگزار گردیده است ؛ روز جمعه مورخه     93/6/21 در مریوان هم زمان با 10استان جنگل نشین ایران توسط انجمن سبز چیا برگزار شد.

برنامه راس ساعت 18در محل بوستان جنگلی روستای پیرصفا از توابع بخش خاو میراباد شهرستان مریوان، در کنار تالاب زیبای زریبار آغاز گردید. ابتدای مراسم، خیر مقدم آقای عرفان حسینی از اعضای چیا و توضیحاتی کلی پیرامون چگونگی اجرای برنامه در مریوان و سایر استان ها و سپس قرائت پیام سرکار خانم دکتر ابتکار، ریس سازمان حفاظت محیط زیست ایران توسط آقای امید رشیدی از اعضای چیا، و صحبت های  آقای ناجی کانی سانانی، مدیر عامل انجمن سبز چیا بود.

پاکسازی مشارکتی پیرصفا

سپس با حضور جمعی از اعضای چیا و اهالی روستاهای ده‌ره‌تفی، پیرصفا ،ینگیجه، کانی سانان، بالک، کانی میران، سیف و شهرهای به‌رده‌ره‌شه، کانی دینار و‌ … محل بوستان جنگلی پاکسازی شده و در اواخر برنامه، تئاتری با موضوع جنگل، توسط کمیته کودکان انجمن سبز چیا اجرا شد که مورد توجه حاضرین قرار گرفت. سپس مراسم با سخنان آقای کانی سانانی در مورد اهمیت جنگل و آب و تشکر و قدردانی از حضور حاضرین پایان یافت.

خاتمه برنامه نصب تابلویی با شعار زیست محیطی در ورودی بوستان جنگلی پیرصفا بود.

آنچه در این مراسم قابل تامل بود و حاضرین به آن اذعان داشتند؛ کاهش قابل ملاحظه ی زباله تفرجگاه نسبت به گذشته بودو یکی از دلایل اصلی این مهم را  به نقش چیا و تاثیر آموزش های آن در ارتقای فرهنگ زیست محیطی مردم باز می گرداندند.

از دیگر نقاط مثبت و بارز مراسم، می توان به حضور چشمگیر  زنان و کودکان و نوجوانان اشاره کرد.

پاکسازی مشارکتی پیرصفا

شایان ذکر است این مراسم که انجمن سبز چیا هماهنگ کننده استانی استان کردستان بود؛ در شهرستان کامیاران به همت انجمن سبز ” آژوان ” و در شهرستان بانه به همت انجمن سبز ” پاژین “، به طور هم زمان برگزار گردید.

سوال خود را مطرح کنید :


یک دیدگاه برای “چهارمین برنامه پاکسازی مشارکتی جنگل برگزار شد.”

  1. خبر چهارمین برنامه پاکسازی مشارکتی جنگل در روستای گت کلا آمل
    http://gatkolayesabz.blogfa.com/post/100