انجمن سبز چیا

انجمن سبز چیا

پاراستنی ژینگە، پاراستنی ژیانە

  • your-alt
  • your-alt
  • your-alt

برگزاری مراسم نهالکاری و ساخت آبشخور در روستای ره شه ده

اندازه فونت :
۱۳۹۳/۰۹/۲۲

به دنبال فراخوان کمیته روستاهای انجمن سبز چیا،اعضای این انجمن در روستای ره شه ده به دعوت از اهالی آبادی تعداد کثیری از دوست داران  طبیعت  ره شه ده، روز جمعه 1393/09/21 باحضور در محل درختکاری بار دیگر آمادگی خود را جهت حفظ و احیای طبیعت اعلام نمودند.

این مراسم در محدوده شمالی روستای ره شه ده  انجام شده و حضور پر رنگ جوانان روستا بسیار مشهود بود. در ساعت 10 صبح  حاضرین در فضایی دوستانه مشغول  به درختکاری و ساختن آبشخور نمودند و بالاخره پس از 4 ساعت تلاش تعداد 410 اصله نهال توسط اهالی روستا کاشته شد.لازم به توضیح است که در این تعداد 280 اصله درخت ون ،80 اصله کاج و 43 اصله گردو کاشته شد.

آقای آزاد روحی مسئول کمیته روستاها انجمن سبز چیا ضمن ابراز خرسندی از این اقدام شایسته خاطر نشان نمودند که با توجه به سطح وسیع آتش سوزی جنگل ها از یک سو و تخریبات بسیار زیاد زمین خواران از سوی دیگر، وظیفه فرد به فرد مردم است که با کاشت نهال در جای جای این سرزمین، دین خود به این طبیعت زیبا ادا نمایند. ایشان با اشاره به همکاری و همیاری اهالی روستا در امر حفاظت از محیط زیست و احیای طبیعت و الگو واقع شدن آنها برای سایر روستاها و شهرها را بسیار مهم و ارزشمند ارزیابی نمودند و اعلام داشتند که این حرکت زیبا  در سایر روستاهایی که آمادگی انجام این قبیل کارها رو داشته باشند ادامه خواهیم داد.

سوال خود را مطرح کنید :