انجمن سبز چیا

انجمن سبز چیا

پاراستنی ژینگە، پاراستنی ژیانە

  • your-alt
  • your-alt
  • your-alt

رونمایی از یک کتاب زیست محیطی

اندازه فونت :
۱۳۹۵/۱۱/۱۱

دهم بهمن ماه، در سالن اجتماعات کتابخانه عمومی پارک ملت بوکان،از کتاب مترجم بوکانی رونمایی شد.
مدیریت و اجرای این مراسم را انجمن زیست محیطی ولات – بوکان بر عهده داشت.
دراین مراسم از کتابی مصور به نام ” صحرا محیط زندگی ماست”که داستانی بامضمون محیط زیست و برای کودکان میباشد پرده برداری شد.
درابتدای این مراسم مجری برنامه بانو شادی شریف زاده، برای ادای احترام به جان باخته گان حوادث اخیرسردشت که متاسفانه درآن تعدادی کولبر بر اثر ریزش بهمن جان خود را ازدست دادندوهمچنین حادثه جانباختن دو کوهنورد بوکانی(هژیرقادریان و محی الدین سلیمی) از حاصرین درخواست نمود تا به پا خواسته و یک دقیقه سکوت نمایند.
مترجم این کتاب،حسین کریمیان وعضو انجمن محیط زیست مردم نهاد ولات ،کتابی مصور از “بایلور بیرد” را به زبان کوردی و برای کودکان ترجمه کرده است.این کتاب برای گروه سنی ج می باشدو توسط انتشارات زانکو چاپ وعرضه شده است.
این مراسم درسالن اجتماعات کتابخانه عمومی واقع در پارک ملت بوکان برگزارشد.حسین کریمیان مترجم این کتاب درمورد دلایل انتخاب این کتاب برای ترجمه و علاقه شخصی اش به محیط زیست سخن گفت.
در ادامه این برنامه چهره های ادبی و اساتیدی همچون:حسین شیربگی،امین گردیگلانی ،مصطفی ایلخانی زاده،صلاح نساری و سید یاسین قریشی و بانو ژاکا اسماعیل پور و همچنین سمکو معروفی عضوفعال و یکی از بانیان انجمن ولات درباب محیط زیست و اهمیت این کتاب سخنانی را ایراد نمودند.
شایان ذکراست سمکو معروفی به نمایندگی از انجمن زیست محیطی ولات درباب نقش تمدن و پیشرفت در محیط زیست، ارتباط کورد و محیط زیست، نقش سازمان های مردم نهاد زیست محیطی در جامعه و اهمیت انتشارکتاب هایی با مضمون محیط زیست، سخنانی را ایراد نمود.‌
در ادامه مراسم اساتید برجسته ادبی آقایان حسین شیربگی و امین گردیگلانی و صلاح نساری و مصطفی ایلخانی زاده از کتاب مذکور رونمایی کردند.

گزارش: فرهاد لطفی

 

 

سوال خود را مطرح کنید :


یک دیدگاه برای “رونمایی از یک کتاب زیست محیطی”

  1. حسێن گوڵ ۆڵانی گفت:

    سڵاو. دەست تان ماچ دەکەم، ماندوو نەبن. حسێن کەریمیان(گوڵۆڵانی).