انجمن سبز چیا

انجمن سبز چیا

پاراستنی ژینگە، پاراستنی ژیانە

  • your-alt
  • your-alt
  • your-alt

میزبانی کودکان چیا از پرندگان در تالاب زریبار

اندازه فونت :
2015/01/17

روز پنجشنبه ۲۵دی ماه تالاب زریبار شاهد میزبانی کودکان‌ انجمن سبزچیا از پرندگان‌بود.
باشروع فصل یخبندان و بارش قابل توجه برف در روزهای اخیر یافتن غذا برای پرندگان بومی و مهاجر در اطراف تالاب زریبار بادشواری مواجه بوده و خطر گرسنگی و اتلاف این جانوران وجود دارد.
بدین منظور کمیته کودکان انجمن سبزچیا به منظور تغذیه و فرهنگ سازی برای چنین روزهایی که بی سابقه بوده اند،تصمیم به جمع آوری کاهو،دانه گندم و نان خشک برای پرندگان گرفتند و در بعدازظهر پنج شنبه در سواحل تالاب به میزبانی پرندگان و‌ماهی ها شتافتند.
آنچه در این حرکت زیبا بسیار می نمود جمع شدن پرندگانی بسیار در اطراف این کودکان بود که نظر حاضرین در تالاب را بیش از بیش به خود جلب نمود.
کودکان چیا بعد از میزبانی شایسته سرودی در وصف آبادانی وطن (خوایه وه ته ن ئاوا که ی) را باهم خواندند تا پایان به یاد ماندنی را در اذهان حاضرین ثبت کنند.
پایان بخش این مراسم دعوت کودکان به مهربانی باطبیعت و پناه دادن حیوانات و پرندگان بود،تا نسل هیچ‌حیوانی در اثر کوتاهی و بی توجهی انسانها در خطر نیافتد.

 

گزارش ویدیویی را اینجا می توان مشاهده نمایید

سوال خود را مطرح کنید :


یک دیدگاه برای “میزبانی کودکان چیا از پرندگان در تالاب زریبار”

  1. shaho گفت:

    درود بر شما واقعا كارتان در كمك به پرندگان و محيط زيست كردستان قابل ستايس و تقدير است ,هر جند دشمنان در صدرد اتش زدن و ويران كردن طبيعت منحصر به فرد كردستانند.