انجمن سبز چیا

انجمن سبز چیا

پاراستنی ژینگە، پاراستنی ژیانە

  • your-alt
  • your-alt
  • your-alt

روزهوای پاک و کودکان انجمن سبز چیا

اندازه فونت :
2015/01/20

هوای پاک و کودکان انجمن سبز چیا

روز دوشنبه مورخ ۲۹ دی ماه همزمان با روز جهانی هوای پاک، کمیته کودکان انجمن سبز چیا با گذاشتن ماسک بر بروی صورتشان تصمیم به اجرای برنامه ای در راستای این موضوع گرفتند.

برنامه‌ با خواندن بیانیه‌ای در خصوص داشتن هوای پاک برای کودکان از سوی زریان رضایی و خواندن شعری با مضمون  محیط زیست، از سوی شنیار آذری از اعضای کمیته‌ی کودکان آغاز گردید. سپس خانم دلیله رحمانی  یکی از مربیان کمیته کودکان انجمن سبزچیا در مورد آلاینده های هوا، راههای پیشگیری از آلودگی ها، عواملی که باعث آلودگی هوا در شهر مریوان می شود، چگونگی مقابله با این آلودگی ها و ساختن شهری دور از هرنوع آلودگی سخنانی ایراد نمودند.

ادامه برنامه متنی درباره گلایه  کودکان انجمن سبزچیا از اشخاصی بود که هوا را آلوده میکنند که توسط ئه وین بادروج قرائت گردید ایشان در این متن از تمامی بچه های حاضر در مراسم  خواست که به احترام آلوده نکردن هوا توسط بزرگترها و امید به آینده و پاک نگه داشتن هوا یک دقیقه سکوت کنند.در همین راستا تمامی بچه ها با کنار گذاشتن ماسک ها صورت خود و پرواز دادن  بادکنک های رنگی و سردادن شعار هوای پاک،آسمان آبی حمایت خود را از داشتن هوای پاک در تمامی جهان را خواستار شدند، اتمام برنامه اجرای تئاتر توسط نیان قادری و آمانج قادری در زمینه راه های مقابله با آلودگی هوا بود که مورد پسند زیاد حاضرین در تالاب زریبار قرار گرفت.

ویدیو روزهوای پاک و کودکان انجمن سبز چیا همین جا مشاهده کنید

سوال خود را مطرح کنید :