زریبار به مثابه گوشت قربانی
12 ژوئن 2017 - 12:53
شناسه : 120360
بازدید 13
پ
پ

احداث ساختمان بلند مرتبه در داخل پناهگاه حیات وحش زریبار

 

علی رغم حساسیت و توجهاتی کە مسئولین در رسانەها و جلسات اداری بە نسبت زریبار اعلام می کنند؛ اما بە لطف چند مدیریتی و بی مدیریتی، هر روز بخشی از آن نابود و مورد هجوم واقع می شود.
بر طبق بررسی های به عمل آمده، یکی از ارگان های نظامی مریوان (هنگ مرزی) در داخل محدوده پناهگاه حیات وحش تالاب زریبار و بدون حتی درخواست مجوز از محیط زیست و منابع طبیعی، اقدام بە احداث ساختمان چهار طبقه نمودە است که نشان از اوج بی توجهی به عرصه های طبیعی و اکوسیستم حساس و با ارزش زریبار را دارد.
این ساخت و ساز کاملا غیر مجاز، در حالی صورت می گیرد که سال گذشته چند ده خانه باغی مردم شهرستان مریوان به دلیل تجاوز به حریم پناهگاه حیات وحش و نبود مجوز، تخریب شدند؛ اما متاسفانه ارگانی با قانون شکنی اقدام به احداث ساختمان بلند مرتبه می نماید! ادارات و ارگانهای دولتی، به ویژه در شهرهای مرزی، خود باید الگوی قانونمندی برای مردم باشند نه برعکس آن عمل کنند.
انجمن سبز چیا بر حسب رسالت ذاتی خود و حساسیت های مردمی، نگرانی عمیق خود را نسبت به این مسئله و قرق محدوده تالاب زریبار توسط ارگان های نظامی به جای توسعه اکوتوریسم اعلام می دارد و از سازمان حفاظت محیط زیست، ستاد نجات بخشی تالاب زریبار در استانداری کوردستان، دادستان مریوان به عنوان نماینده مدعی العموم، فرمانداری مریوان و سایر مسئولین مربوطه تقاضا دارد بر اساس سیاست‌های کلی ابلاغی محیط‌زیست از سوی رهبری و دستورات موکد مسئولین ارشد کشوری “مبنی بر اجازه ندادن به دخل و تصرف در عرصه های محیط زیست و منابع طبیعی به هیچ ارگان و اشخاصی” هرچه سریعتر با تشکیل تیم کارشناسی، به بررسی این مسئله بپردازند و در مورد آن بر اساس قوانین و ضوابط اعمال قانون گردد.

 

22 خرداد ماه 1396
انجمن سبز چیا مریوان

ثبت دیدگاه

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط تیم مدیریت در وب منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.