انجمن سبز چیا

انجمن سبز چیا

پاراستنی ژینگە، پاراستنی ژیانە

  • your-alt
  • your-alt
  • your-alt

هاوار زریبار

اندازه فونت :
2019/09/18

هاوار زریبار

زریبار علاوه بر اهمیت بسیار بالای زیستی خود؛ بە عنوان یکی از مهمترین عوامل اکوتوریسمی مریوان هموارە نقشی مهم در اقتصاد این دیار بازی کرده و درآمد خانوارهای مریوان به این موهبت وابسته است. این تالاب پر شکوه البته با مخاطراتی روبروست که یکی از آن‌ها مساله زباله‌های کوچک و بزرگ ماست.

جهت نشان دادن این معضل و بیداری وجدان عمومی نسبت به درک موضوع و اقدام عملی برای نجات زریبار انجمن سبز چیا در روزهای چهارشنبه و پنجشنبه، ۲۷ و ۲۸ شهریور طی دو برنامه جدا سعی در نشان دادن فرصت‌ها و چالش‌های پیش‌رو دارد.

بدین منظور روز چهارشنبه راس ساعت ۱۶ از مبدا میدان بیسارانی تور آزاد پرنده نگری بە “محدودە پرندەنگری شروان” در کنار روستای ینگیجە برگزار می‌شود کە عموم علاقمندان می‌توانند از امکانات و توضیحات تخصصی در این راستا استفاده نمایند.

همچنین در روز پنجشنبه از عموم علاقمندان خواهشمندیم جهت پاکسازی مسیر گردشگری زریبار از محل ورودی محوطه گردشگری(کنار پل) راس ساعت ۱۶ تا اسکله قایقرانی ما را یاری فرمایند.

در این روز قهرمان نابینای شنای کشور آقای صلاح سعید پور مسیر رفت و برگشت عرض دریاچه را با شنا طی می‌کنند و با نشان دادن فیلتر‌های سیگاری که در هفته گذشته همراه با خانمشان در تمرین از داخل آب جمع آوری کرده‌اند ما را بیشتر از پیش با خطر نابودی دریاچه آشنا می‌کنند.
بعد از رسیدن ایشان به ساحل و اتمام پاکسازی و شنای رفت و برگشت عرض دریاچه، راس ساعت ۱۷:۳۰ مراسمی در محل اسکله برگزار خواهد شد تا همراهی عمومی برای حل مشکلات زریبار را با هم خواستار شویم.

بدینوسیله کمیته پرنده‌نگری و کمیته ورزشی انجمن سبز چیا از همه شما دوستداران زریبار دعوت می نماید تا با حضور خود سهمی در به گوش رساندن “هاوار زریبار” ایفا کنید.

انجمن سبز چیــا

 

سوال خود را مطرح کنید :