تخریب خیانتی آشکار است
12 دسامبر 2019 - 14:13
شناسه : 123786
بازدید 21
پ
پ

گرمایش جهانی، به سان پدیده‌ای عالمگیر، عزم نیروهای خیر در این جهان آکنده از شر را برای جلوگیری از تغییرات اقلیمی و نجات زمین جزم کرده است و یکی از بارزترین راهپهای جلوگیری از این موضوع به غایت خطرناک، حفظ و ازدیاد پوشش جنگلی است. جنگل ها در دنیا دشمنان بسیاری دارند و رشد منفعت پرستی و تشدید ولع بشر برای به دست آوردن ثروت -به هر قیمتی- بلایی بر سر زمین وآینده انسانها آورده است که تبعات مخرب آن به هشداری اضطراری و بسیار جدی بدل شده است.
جنگل های ایران نیز از این قاعده مستثنا نبوده و با وجود نامسئولان کوته فکر نیز، تخریب آن‌ها تشدید یافته و فساد اداری، که در تمامی لایه‌ها رسوخ کرده، راه را بر تخریبگران هموارتر نموده است. با وجود تخریب های موجود کارشناسان نیز بارها هشدار داده‌اند که اگر این روند بدین منوال پیش رود، تا ۵۰ سال آینده جنگلی نخواهیم داشت. البتە زاگروس نیز با تخریبات بسیاری روبرو بوده و زخم های جنگل زدایی بر پیکر آن شاید در سیلاب پارسال هشداری تکان دهنده بود و نمونەای آشکار. که اگر به آن بی توجه باشیم قطعا شاهد حوادثی بسیار ویرانگرتر و دلخراشتر خواهیم بود.

در شهرستان مریوان نیز با وجود آگاهی بخشی فراوان در زمینه تخریبات گسترده جنگل‌ها باز می بینیم که در روز روشن و با وجود فریادهای فراوان، باز هم روند تخریب و تبدیل عرصه‌های جنگل به زمین‌های کشاورزی و باغات تاک (انگور) و زغالگیری، بە آن‌سوی میرود تا سیمای طبیعت این مرزوبوم را برای همیشه تغییر دهد.
موضوع جنگل خواری و خیانت آشکاری که در حق منابع ملی این مردم رواداشته می شود به اندازه‌ای گسترده شده است که دیگر به سختی می توان دست روی منطقه‌ای سالم مانده گذاشت. ولع مردمانی که جز پول و منفعت هیچ چیزی را نمی شناسند به درجه ای از بی شرمی رسیده است که هر مصیبت وارده بر مردم و مشغولیت فکری ایشان را نیز فرصت شمرده و بیشتر و عیانتر به جان جنگل و درختان می افتند و عجبا که دراین وادی، مسئولی با راه حل مصمم وجود نداشته و توجیهات و ادعاهایشان بیشتر برای از سر باز کردن فاجعه است و نه حل مساله.
اگر دنبال خاطیان و خائنان به سرمایه‌های این ملت می گردید، بسیار ساده خواهد بود که تصاویر ماهواره ای و فضایی جنگل ها و مراتع را بررسی نموده تا براحتی از حجم وسیع تخریب و کسانی که به این کار مبادرت نموده اند دست یابید اگر آینده این سرزمین اندکی برایتان مهم باشد. می شود به راحتی تمامی افرادی که در این روند بی شرمانه دست داشته‌اند را معلوم نمود اگر به اندازه پاره ای مسایل دیگر برایتان مهم باشد.

ما به عنوان انجمن سبز چیا ضمن اعلام انزجار از عاملین تخریب به بهانه زمین و باغ و تجارت و زغالگیری یا هر مورد دیگر نگرانی خود را شدیدا به نسبت افکار عمومی اعلام می داریم و البته که پیشتر با مراجعه به اغلب روستاها و مردم و همچنین از طرق مختلف به آگاهی بخشی نیز پرداخته ایم. ظاهرا تیغ طمع بدون سپر نامردمان آمده است تا کاری که تاتار و مغول بر سر این سرزمین نیاوردند را به اتمام برسانند و تا به بیابان تبدیلش نکنند دست بر نخواهند داشت و در آخر امیدواریم روزی حاکم و مسئولی دلسوز و عادل، وجب به وجب منابع ملی را به عموم مردم برگردانده و کسانی که با سو استفاده و در کمال وقاحت به جان جنگل ها افتاده اند را به عدالت بسپارد.

ثبت دیدگاه

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط تیم مدیریت در وب منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.