یاور سیستان و بلوچستان باشیم
14 ژانویه 2020 - 15:47
شناسه : 123840
بازدید 26
پ
پ

 

بنام خداوند بخشندە مهربان

بلایای طبیعی بخشی از جریان ماندگاری زمین است. این حوادث گرچە رویەای گریزناپذیر از روند طبیعت است؛ لیکن علاوە بر ماهیتشان، اغلب اثرات جبران‌ناپذیر آنها بر زمین، حیات بشر و موجودات زندە جلوەای نامطلوب بە خود می گیرد. تٲثیراتی کە توسط خود انسان راه انداختە می‌شوند و قضایا را بغرنج می‌سازند.
قلع و قمع جنگل های زاگروس و آمازون تحت نظارت بخشی از جامعە همجوار و از لای کتمان ناکارآمدی مسئولان و متولیان ــ تاختن طوفان های سهمگین آمریکا در واکنش بە عدم پایبندی بە حفظ زمین توسط سردمداران دولت های ضد محیط زیستی، آتش‌سوزی جنگل های استرالیا، … و اخیراً سیلاب های ویرانگر استان سیستان و بلوچستان- همە و همە بسان فجایعی مهیب و دردناک جان و مال و اندیشە انسان را با کریه‌ترین شیوە آماج قرار می‌دهند.
اگر بشر نامتعهد امروز جزئی از هزینەهای نجومی مصروف برنامەها و پروژەهای بی‌خاصیتِ بلندپروازانە و بی‌بازده را در سراسر گیتی صرف حمایت از زیست‌بوم مادر و عرصەهای طبیعت و برای مقابلە با پیش‌آمدهای این‌چنینی می‌نمود؛ اگر عزمی برای حفظ زمین وجود می‌داشت؛ اگر بە جای مسابقە تسلیحاتی-تجاری-صنعتی میان قدرت‌های ریز و درشت، رعایت حرمت و حمیّتی منطقەای، اقلیمی و جهانی وجود می‌داشت؛ نزولات آسمانی و فرآیندهای طبیعی در زمین، فرصت‌هایی می‌بودند برای التیام آسیب های عمیق بر زمین.
اگر خواستی نستوه‌وار و اهتمامی لایق بر ارائە برنامەهای حمایتی-حفاظتی از خاک و حیات در کنه عزم جامعە و کرسی‌نشینان مسئولِ امر در کشور بلاخیز ایران نیز موجود می‌بود، آنگاه دیگر شدت و حدت حوادث آنگونە فجیع، دردناک و سهمگین نمی‌بودند.
بنابراین در کشاکش میان حوادث پیش رو و ویرانگری سیل و ویرانی خانمان و مال و آشیان و مزارع و معیشت هموطنان مصیبت دیدە سیستان و بلوچستانی، آنچە درد جامعە را دو چندان می‌کند استیصال واکنش های سریع و امدادهای ضربتی‌ست کە می‌بایست از ناحیە عزم جامعە خصوصاً مسئولین(اعم از دوایر، ارگانها و کارگزاران) مربوطە اعمال می‌شد.
با توجه بە عمق فاجعە در اینگونە مواقع، اهتمام ندادن جامعە و لاابالی مسئولین نسبت بە اقدامات سریع و اورژانسی غیر قابل پذیرش و در پیشگاه پروردگار گناهانی نابخشودنی هستند.
ما به عنوان انجمن سبز چیا از صمیم قلب به خاطر فجایع پیش آمده متاثر و از بابت عدم توجه شایسته بە مردم شریف بلوچ متاسفیم و بر حسب اهداف و رسالت خود از همه هم میهنانی که می خواهند به عزیزان سیل دیده کمک کنند خواهشمندیم یاری خود را به صورت نقد به مشخصات تحت الذکر و مورد اعتماد انجمن سبز چیا واریز نمایند. شایان ذکر است به دلیل مسافت و دشواری در رساندن کمک های غیر نقدی از پذیرش آن معذوریم.

شماره حساب
۶۰۳۷۹۹۷۹۵۰۱۱۹۷۰۲
بە نام مرکز نیکوکاری سولان

ثبت دیدگاه

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط تیم مدیریت در وب منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.