قاتلان و غارتگران همچنان می‌تازند
06 آوریل 2021 - 22:12
شناسه : 125811
بازدید 25
پ
پ

 

متأسفانه شب گذشته ١۴٠٠/١/١۶  در پی تعقیب و گریز محیط‌بانان با دشمنان طبیعت در منطقه حفاظت شده “فیله خاصه”ی زنجان، با کمال تأسف دو تن از محیط‌بانان خدوم و زحمتکش آن استان بە نام های “مهدی مجلل” و “مکائیل هاشمی” توسط قاتلان به شهادت رسیدند.

 

انجمن سبز چیا ضمن عرض تسلیت و آرزوی صبر جزیل به خانواده این جانبختگان عزیز و محکومیت شدید این اقدام وقیح و وحشیانه، خواستار پیگیری سریع و دستگیری عاملان این جنایت از سوی ارگانهای ذیربط می‌باشد.

 

در سرزمینی که کمترین ارزش‌ها به طبیعت گذاشته شده و حفظ منابع‌ملی در اولویت کاری مسئولان قرار ندارد و تنها با شعار و بر روی کاغذ و در دنیای مجازی قدر آب و خاک و  سرزمین را جار می‌زنند، واضح است که خون حافظان و دلسوزان طبیعت هر روز ریخته می‌شود و به شهادت می‌رسند. متأسفانه هر روز بر خیل این جانباختگان طبیعت افزوده می شود اما دریغ از قوانینی بازدارنده و اقداماتی جسورانه در پیشگیری از این وقایع از سوی مسئولان مربوطه.

مسئولانی کە سالیان سال است جان حافظان محیط‌زیست برایشان ارزشی نداشتە‌است.

سٶال اینجاست:

نقطە قوت مدیریت و اهتمام این قبیل نامسئولان کجاست!؟ مافیاهای تحت حمایت و سایەوار زیر پر و بالتان؛ یا خزانەهای چپاول‌شدە و بە تاراج‌رفتەی زیر پایتان!؟  شرم باد بر این نحوەی ادارەی سرزمین و حیا کنید از این همە خون‌هایی کە جلو چشمان کریه و بی‌تفاوتتان بر این بوم و بر ریختە می‌شود!

تاکی باید شاهد بی‌تفاوتی و بی‌اهمیتی بە جان افراد و عدم ارزش محیط‌زیست از سوی عدەای نامسئول باشیم که جان مردم را به سخره گرفتەاند و قاتلان و غارتگران طبیعت نیز روز به روز بیشتر جری شدە و قدرت گرفتە و به ریشمان بخندند؟!

ثبت دیدگاه

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط تیم مدیریت در وب منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.